tlo mobi
Dlaczego warto byc

            II Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych – 2 marca 2022 r. ONLINE

Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wszyscy liczyli, że w ciągu dwóch lat uda się zlikwidować zagrożenia powodowane przez złośliwego wirusa i zorganizować kolejne spotkanie wydawców, dziennikarzy i ludzi lokalnych mediów w tradycyjnej formule. Nic bowiem nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, możliwości wymiany poglądów “na żywo”.

Niestety, natura po raz kolejny pokazała, że powinniśmy podchodzić z pokorą do  otaczającego nas świata i nie na wszystko mamy decydujący wpływ. Zmusiła nas, organizatorów II Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 do zmiany planów. Zamiast dwudniowego spotkania w gościnnym Campusie Google w Warszawie, musimy zorganizować jednodniowe obrady w formule online. Ich program znajdziecie poniżej. Jest naprawdę atrakcyjny, a zdobyta wiedza może służyć w codziennej praktyce każdego z wydawnictw.

Nasze Forum ma też być kolejnym krokiem w jednoczeniu się lokalnych mediów – przede wszystkim w zakresie formowania wspólnej oferty reklamowej. Temu mają służyć nasze debaty, spotkania oraz przeprowadzone po raz pierwszy na zlecenie Stowarzyszenia badania polskich lokalnych portali internetowych. Forum to naprawdę wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wsparcie mediów lokalnych, pomoc w zdobywaniu wiedzy na temat nowych technologii i wykorzystaniu ich w rozwoju lokalnych portali.

Nasze spotkanie zakończy uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie dziennikarskim “Local e-Journalism Awards 2021”. To pierwszy taki konkurs organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Gala będzie wspólnym świętem wszystkich Lokalsów, a całe Forum traktujemy jako ważny element budowy potęgi lokalnych mediów w Polsce.

Udział  w II Ogólnopolskim Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 jest bezpłatny. LOKALSI odbywają się online. Transmisja będzie dostępna na tej stronie

LOKALSI 4.0 to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Inicjatywę wspiera i finansuje Google News Initiative.

Nasze spotkanie będzie inspiracją do efektywniejszego działania

[ [ Program ] ]

Wszystkie zajęcia są online. Wszystkie zajęcia anglojęzyczne będą tłumaczone na język polski

2.03.2022

10:00 Inauguracja Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0 edycja 2- Piotr Piotrowicz- Prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych

10:10- 10:40 Wykład I  – Mih Michalski (Newonce) – temat: „Jak tworzyć wartościowy i angażujący content, a jednocześnie budować stabilny finansowo biznes mediowy”

10:40- 11:10 Wykład II – mec. Agnieszka Karcz –  temat: „Jak prowadzić kanał na YouTube zgodnie z prawem i nie dać się zwariować? Nowe obowiązki, wykaz VoD oraz nadzór KRRiT”

11:10- 11:40 Wykład III- Ludovic Blecher (Google)– temat: „Poza GNI – jak Google wspiera innowacyjne media”

11:40- 12:00 Tomasz Pawęzka (SML)– Prezentacja programu szkoleniowego SML

12:00- 12:30 Wykład IV Paweł Nowacki (DigitalFlow)– temat: „Jak to robią inni? Dobre praktyki w monetyzacji mediów lokalnych”

12:30- 13:15 Jan Ermanowicz (Pracownia Badania Opinii Publicznej Społeczności Lokalnej i Rynku)– Prezentacja wyników badań mediów lokalnych zrealizowanych w lutym 2022 roku na zlecenie Stowarzyszenia Mediów Lokalnych w ramach projektu transformacji mediów lokalnych

13:15- 14:00 – PRZERWA 

14:00- 14:30 Wykład V Damir Agovic (Google)– temat: „Showcase – co to jest, dla kogo i co daje lokalnym wydawcom”

14:30- 15:00 Wykład VI Richard Fletcher (Reuters Institute)- temat: „Data on recent trends in Poland [in the context of broader trends in Central and Eastern Europe]”

15:00- 15:45 DEBATA I: „Contentownia – szansa czy zagrożenie dla tożsamości mediów lokalnych”

Moderator: Michał Kopiński, Paneliści: Patryk Ślęzak, Piotr Marek, Marek Twaróg

15:45- 16:30 DEBATA II: „Perspektywy współpracy reklamowej mediów lokalnych”

Moderator: Paweł Nowacki, Paneliści: Bogdan Rojkowicz, Adam Wojdyło, Piotr Wrotek

16:30- 17:00 – PRZERWA

17:00 – GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSIE LOCAL e-JOURNALISM AWARDS 2021 (czas trwania: około 120 minut)

[ [ Eksperci Zaproszeni goście ] ]

Mih Michalski  – współzałożyciel i CEO newonce.media, kreatywnej grupy mediowej skierowanej do osób zainteresowanych popkulturą, społeczeństwem, sportem, modą i technologią; w jej skład wchodzą dwa portale, radio internetowe oraz magazyn drukowany. Dyplomowany filmoznawca, pasjonat mediów/nowych mediów, gorący zwolennik modelu subskrypcyjnego, który newonce wprowadził w grudniu.

 

mec. Agnieszka Karcz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Prawniczka specjalizująca się w prawie mediów i reklamy, nowych technologii oraz prawie własności intelektualnej. Na co dzień doradza klientom z branży internetowej oraz e-sportowej. Opiniuje również projekty związane z komunikacją marketingową, w szczególności dotyczącą działań podejmowanych w mediach społecznościowych. Doradczyni prawna Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Damir Agovic pracuje w warszawskim biurze Google, gdzie zajmuje się Strategic Partnerships Team i opiekuje się ekosystemem News & Publisher dla Europy Środkowej i Wschodniej. Jako przedstawiciel Google News Initiative w tym regionie współpracuje z partnerami Google nad opracowaniem zrównoważonych modeli biznesowych i wdrożeniem transformacji cyfrowej.
Przed objęciem obecnego stanowiska Damir kierował zespołami wspierającymi reklamodawców na platformach Google Ads i Google Shopping. Zanim dołączył do Google współtworzył portal informacyjny poświęcony głównie wiadomościom lokalnym na Bałkanach.

Richard Fletcher  jest starszym pracownikiem naukowym i przewodniczącym zespołu badawczego. Interesuje się głównie globalnymi trendami dotyczącymi korzystania z wiadomości udostępnianych w wersji cyfrowej. Jego zainteresowania naukowe obejmują również badania porównawcze z zakresu mediów, wykorzystanie portali społecznościowych przez dziennikarzy i organizacje medialne, a szerzej związek pomiędzy technologią a dziennikarstwem. Dr Fletcher pracuje głównie nad Digital News Project (www.digitalnewsreport.org). Jest także głównym badaczem i współautorem Digital News Report, najszerzej zakrojonego corocznego badania poświęconego sposobom korzystania z wiadomości na świecie.

 

 

 

         Patryk Ślęzak 

ur. 29.08.1983r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem w mediach lokalnych i regionalnych. Członek zarządu Stowarzyszenia Mediów Lokalnych i prezes zarządu Fundacji Rozwoju Portali Lokalnych. Obecnie koordynuje projekt unifikacji polskich mediów lokalnych pod egidą SML/PBEM, projekty innowacyjne stowarzyszenia, a także operacyjnie nadzoruje kilka dużych lokalnych portali m.in. tulodz.pl, portalplock.pl i kutno.net.pl. Prywatnie: szczęśliwy mąż i tata 7-letniego syna.

   Bogdan Rojkowicz  

Urodzony w 1958 roku w Tarnowie. Właściciel Agencji Wydawniczo-Reklamowej KORSO oraz Hotelu Polskiego z restauracjami „Secesja” i „Karczma Polska”. W 2015 r. kapituła plebiscytu „Mielczanin Roku” wyróżniła go tytułem „Super-Mielczanina”.

Od roku 2019 prezes PBeM Sp. z o.o. i przewodniczący komisji rewizyjnej SML.
Wydawnictwo Korso jest wydawcą gazet Tygodnik regionalny Korso i tygodnik Korso Kolbuszowskie oraz portali korso.pl, korso24.pl, korsokolbuszowskie.pl, korsosanockie.pl i wBieszczady.pl. Jego pozazawodową pasją pozostaje od wielu lat brydż sportowy

     Michał Kopiński  

W mediach od 2002 roku. Był m.in. dziennikarzem politycznym i kryminalno-sądowym „Gazety Wyborczej” (Bydgoszcz, Poznań), reporterem oraz szefem działów Miejskiego i Wydarzeń w „Głosie Wielkopolskim”. W latach 2014-20 prowadził, jako manager ds. rozwoju subregionów Polska Press Grupy Poznań, transformację cyfrową 15 redakcji lokalnych w Wielkopolsce. Po odejściu z PPG był m.in. wicedyrektorem marketingu największej sieci prywatnych uczelni w Polsce i doradcą przy projekcie e-commerce. Od początku 2022 roku związany ze Stowarzyszeniem Mediów Lokalnych i jego podmiotami.

Nominowany do nagrody Grand Press, zdobywca nagrody „Tylko ryba nie bierze?” Fundacji Batorego i tytułu „Wybitnego dziennikarza Gazety Wyborczej”. Od 2008 roku prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach, od 2014 r. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza – warsztaty i ćwiczenia z dziennikarstwa online oraz pracowni prasowej.
Skończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

             Piotr Marek

Związany z mediami lokalnym od 12 roku życia, kiedy to poprowadził pierwszą audycję w lokalnej telewizji recenzując gry na konsolę Play Station 1. Multiprzedsiębiorca. Wspiera media lokalne od 7 lat tworząc platformę 4media.com oferującą rozwiązania technologiczne w postaci stron internetowych, kampanii reklamowych, serwis prasowy News4Media, a także wsparcie eksperckie w postaci szkoleń realizowanych w ramach Akademii4Media. Nadająca w ramach spółki Truso Media – Telewizja lokalna Truso.tv oraz sieć portali Express dociera na północy Polski do 20 miast. Ekspert w zakresie realizacji strategii reklamowych, zarządzania marką oraz w obszarze zarządzania zespołami redakcyjnymi i przedsiębiorstwami. Prowadzi szkolenia związane z obecnością marek w mediach oraz rozwijaniem umiejętności managerskich, kompetencji zarządczych. Jako trener i przedsiębiorca, chętnie dzieli się wiedzą w zakresie prowadzenia działalności i kompetencjami niezbędnymi do odniesienia sukcesu w biznesie.

          Piotr Wrotek

Z branżą internetową  związany od 1999 roku. Pracował jako dziennikarz, redaktor naczelny, szef działów sprzedaży i projektów specjalnych, szef marketingu m.in. w RadioZet, Murator, IDMnet, Allegro. Przez 8 lat tworzył i zarządzał agencją reklamową o statusie Google Premium.

W IDMnet – spółce należącej do Grupy ZPR Media – zajmuje się budowaniem sieci partnerów zewnętrznych i sprzedażą powierzchni reklamowej w modelu Programmatic. Aktualnie do sieci należy między innymi kilkadziesiąt serwisów lokalnych takich jak faktykaliskie.pl, korso.pl, jarocinska.pl, kutno.net.pl, czy ddbelchatow.pl

            Ludovic Blecher 
 
jest szefem Google News Initiative Innovation. Wcześniej był dyrektorem FINP, funduszu prasy cyfrowej dla francuskich wydawców wspieranego przez Google. Blecher jest dziennikarzem i spędził 15 lat w branży informacyjnej. Był reporterem, potem redaktorem naczelnym i dyrektorem wykonawczym Liberation.fr. W 2012 roku był członkiem w Nieman Foundation for Journalism na Uniwersytecie Harvarda oraz członkiem French Digital Council, niezależnej komisji doradczej przy rządzie francuskim.
 
 Paweł Nowacki
 
Niezależny konsultant na rynku mediów i e-commerce,właściciel firmy DigitalFlow.pl.  Od 1.09.2017 współpracuje z szwedzką platformą
technologiczną video Flowplayer.com [1] jako Sales Partner Poland. Od 2013 do 2016 był zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” gdzie odpowiadał za aktywność online grupy Infor Biznes. W latach 2010 – 2013 dyrektor rozwoju serwisów contentowych Grupy Wydawniczej Polskapresse (obecnie Polska Press Grupa).
Wieloletnidziennikarz i redaktor „Dziennika Łódzkiego”, „Gazety
Wyborczej”, „Nowego Dnia” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.
Absolwent programu Management 2011 ICAN Institute oraz podyplomowych Studiów Socjologicznych w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi UŁ. Mgr kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowca Szkoły Wyższej
Psychologii Społecznej, a wcześniej Uniwersytetu Warszawskiego.
Certifikat DIMAQ Professional.

             Tomasz Pawęzka 

 Przedsiębiorca, programista i designer serwisów internetowych. Grafik i operator DTP.

Od 1996 współpracuje z lokalnymi rozgłośniami radiowymi. Od 2006 roku współpracuje z Agencją
Wydawniczo Reklamową Korso Sp. z o.o. – wydawcą prasy lokalnej i informacyjnych portali
internetowych. Zajmuje się logistyką i wdrożeniami nowych rozwiązań technologicznych
pozwalających na stworzenie nowoczesnych redakcji informacyjnych. Wdraża rozwiązania
związane z monetyzacją w serwisach internetowych. Zajmuje się analityką, optymalizacją i
redakcją treści pod SEO w portalach informacyjnych.
Jest trenerem dykcji i emisji głosu. Szkoli z wystąpień publicznych, PR, social media, budowania i
zarządzania zespołów sprzedażowych oraz protokołu biznesowego.
Jest aktorem scen muzycznych, aktorem głosowym, lektorem, filozofem i teologiem. Posiada
dyplom EMBA Wyższa Szkoł Menedżerska w Warszawie i Apsley Business School London.
Absolwent Politechniki Rzeszowskiej „Technologie sieci WEB” i Katolickiego Uniwersytetu
Lubelskiego „Filozofia i Teologia”.
Prywatnie fascynat tzw. „gości z kosmosu” – członek Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.
Licencjonowany radioamator (kat. A). Gra w bilarda i wędkuje. Gdy dopada go tęsknota za
połoninami, ciepłem ogniska i „dymem kręcącym warkocze”, chwyta za gitarę i ucieka w klimaty w stylu „Gitarą i Piórem”.

Adam Wojdyło

Founder i CEO Cyberster, agencji marketingu online. Konsultant rynku mediów, reklamy online, projektów eCommerce, subskrypcji, strategii marek na marketplaces, systemów e-obsługi konferencji i targów. Sales Partner agencji Adrino. Kilkanaście lat doświadczeń przy innowacyjnych projektach internetowych, aplikacji mobilnych i online marketingu. Prezes PBC w 2009-2013. Szef Biura Reklamy Gremii 2000-2009. Szef reklamy zewnętrznej Marketingu TVN 2007-2009. Członek INMA, WAN-IFRA.

Marek Twaróg

Dziennikarz, redaktor naczelny Press.pl, wcześniej „Dziennika Zachodniego” i „Strefy Biznesu”, jeszcze wcześniej (2007-2010) „Gazety Wrocławskiej”. Ślązak zainteresowany regionalizmem, rynkiem nowych mediów, Unią Europejską, Kościołem katolickim. Współautor kilku wydawnictw albumowych i książkowych – m.in. „Ludzie z węgla” i „Królestwo niebieskie” wraz z Arkadiuszem Golą. Dumny z Grand Press Digital dla „Dziennika Zachodniego”. Pracuje ze studentami na Uniwersytecie Śląskim.

Partnerzy

Organizator

Udział  w II Ogólnopolskim Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 jest bezpłatny. Forum odbywa się online. Transmisja będzie na tej stronie

[ [ Kontakt ] ]